Yoga Stilleri

Özünde tüm yoga tarzları aynı amaçla oluşturulmuş olsa da, farklı bedensel ve ruhsal ihtiyaçlar için; içerikleri ve uygulama teknikleri bir çok alanda farklılaşır. Yogamma'da Hatha, Vinyasa, Yin Yoga, Ashtanga Yoga, Kundalini Yoga, Jivamukti Yoga, Yoga Terapi, Hamile Yogası, Meditasyon gibi faklı stillerde dersler mevcuttur. Bu dersler, ilgili ekolde eğitim almış uzmanlar tarafından verilmektedir.

Yoga Terapi

Yoga Terapi

Yoga Terapi, yoganın iyi olma haline katkı sağlayan yönünün ön planda olduğu bir yoga türüdür. Modern yoganın babası olarak anılan Sri Tirumalai Krishnamacharya tarafından formüle edilmiş, Krishnamacharya’nın oğlu T. K. V. Desikachar aracılığıyla da dünyayla buluşmuştur.

Geleneksel Hatha

Geleneksel Hatha

Sanskrit dilinde “ha” güneş, “tha” ay anlamına gelir. Güneş ve ay gökyüzündeki hareketleriyle bir günü oluşturlar ve bir döngünün ayrılmaz iki parçasıdırlar. Hatha Yoga, bütünün oluşumunun zıt enerjilerin denge içinde bir araya gelişiyle gerçekleştiğini anlatır. Güneş ve ayın ilişkisi, karşıt enerjilerin oluşturduğu bütünlüğün en görünür formudur.

Temel Yoga

Temel Yoga

Beden farkındalığının gelişmesi yoga pratiğinizin ilk adımıdır. Bu farkındalığı geliştirmenin en güzel yolu da duruşları tek tek deneyimleme şansını bulabileceğiniz Temel Yoga dersleridir. İleri seviye pratiğiniz olsa bile, bu derslere gelmek, yeniden hizalanma ilkelerini hatırlamak sizin için faydalı olacaktır.

Yin Yoga

Yin Yoga

Yin Yoga, Paul Grilley tarafından geliştirilmiş, köklerini Taocu Yoga’dan alan bir yoga ekolüdür. Grilley, 1980’lerin sonunda Paulie Zink ile yin ve yang duruşları içeren Taocu Yoga pratiklerine başlamış, pratiğin yerde yapılan ve uzun süre kalınan duruşlarından çok etkilenmiştir.

Kundalini Yoga

Kundalini Yoga

Kundalini yoga zihin, beden ve duyularımıza yönelik çeşitli tekniklerden ulaşan fiziksel ve meditatif yoga şeklidir. Farkındalık yogası olarak da bilinen kundalini yoga omurga ve endokrin bezleri üzerinde çalışır.

Pranayama - Nefes Dersi

Pranayama - Nefes Dersi

Pranayama, yogada uygulanan nefes tekniklerine verilen isimdir. "Prana" yaşam enerjisi, "Yama" ise, kontrol etmek anlamına gelir.

Yoga Nidra

Yoga Nidra

Yoga Nidra derin uyku ile ilişkilendirilen “bilinçdışı” durum sırasında zihnin bilinçli kaldığı güçlü bir meditasyon tekniğidir.

Hamile Yogası (Prenatal Yoga)

Hamile Yogası (Prenatal Yoga)

Hamile Yogası, gebelik dönemini daha rahat geçirmenizi ve bedeni doğuma hazırlamayı amaçlayan güvenilir bir egzersiz sistemidir. Gebelik sürecinin farklı aşamalarında fiziksel ve zihinsel olarak güçlenmenizi sağlar, solunum kapasitenizi artırır.

Jivamukti Yoga

Jivamukti Yoga

Sanskrit dilinde "jivan" ve "mukta" sözcüklerinin birleşmesinden oluşur. "Jiva" bireysel ruh, "mukti" özgürlük anlamına gelir. Jivamukti, "yaşarken özgürleşmiş" olan demektir.

Hatha Yoga

Hatha Yoga

Hatha Yoga, Svatmarama tarafından derlenmiş bir yoga ekolüdür. Günümüzde pek çok yoga tarzı, Hatha Yoga üzerine inşa edilmiştir. Peki kimler Hatha Yoga yapabilir?