Hatha Yoga

Hatha Yoga, Svatmarama tarafından derlenmiş bir yoga ekolüdür. Günümüzde pek çok yoga tarzı, Hatha Yoga üzerine inşa edilmiştir. Peki kimler Hatha Yoga yapabilir?

Klasik Hatha Yoga pozlarından biri olan Bakasana (karga duruşu).

Hatha Yoga nedir?
Hatha Yoga, karşıtlıklar arasında denge kurmak amacıyla sistematize edilmiş bir yoga türüdür. Bu karşıtlıklar, eril ve dişil tanımlaması altında; beden ve zihin, güç ve esneklik, yapma ve olma halleridir. Araçları ise bedensel hareketler, nefes, odaklanma, meditasyon ve derin gevşemedir. Hatha yoganın fiziksel yansımaları kas-iskelet sistemindeki bireysel farklılıklara uygun hazırlanan hiza prensipleri ile oluşturulan asanaların, nefesin çeşitli halleri ve birleşimleri ile ortaya çıkar.

Beden zihin ve duygular arasinda kurulan harmoni zindelik, dengeli ruh halleri ve yaşamla uyum, en önemli getirileridir. 

Hatha Yoga dersleri her seviyeden ve deneyimden katılımcıya uygundur.


Hatha Yoga dersinde neler yapılıyor?
Hatha Yoga dersinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız, daha önceden kaydedilmiş, Pınar Enginsu ile örnek Hatha Yoga dersi videomuzu izleyebilirsiniz.
İLGİLİ SAYFALAR VE BAĞLANTILAR

Yogamma'da yeni başlayanların süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış olanaklar mevcuttur. Detaylı bilgi için Yeni Başlayanlar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Güncel ders programını incelemek için tıklayın. Derslere salona gelerek ya da etkileşimli online olarak katılabilirsiniz.

Online Katılımlar hakkında bilgi almak için rehberimizi inceleyin.