Amacımız ve İlkelerimiz

Amacımız:
“Sadece Yoga” sloganıyla yola çıkan Yogamma’nın amacı, binlerce yıla tarihlenen yoga öğretisini modern yaşamın ihtiyaçlarına uygun şekilde ve en saf haliyle aktarmaktır.

İlkelerimiz:

  1. Yoga alanında dünyadaki gelişmeleri ve standartları takip etmek, yeniliklerin öncüsü olmak.
  2. Katılımcıların güvenli, hijyenik, huzurlu bir ortamda yoga yapabilmelerini; bütüncül sağlıklarını yapılandırmalarını ve korumalarını sağlamak.
  3. Dil, din, ırk, kültür, cinsiyet ve sosyal statü ayrımı yapmaksızın ve yoganın birlik ve bütünlük ilkelerine bağlı kalarak her bireye eşit hizmet sunmak.
  4. Yoga öğretisinin yaygın bir yaşam pratiği haline getirilmesine katkıda bulunmak; yogayı sekiz basamağı ve felsefesi ile bütüncül halde aktarmak; yoga matında başlayan çalışmanın tüm yaşama genişleyen bir disiplin olduğunun idrak edilmesine katkıda bulunmak.
  5. Akademik bir yaklaşımla ve yoga geleneklerine bağlı kalarak; yoga öğretilerini ve felsefesini içselleştirip yaşamının parçası haline getirmiş bilgili, donanımlı ve yetkin yoga uzmanları yetiştirmek.
  6. Uzmanlarımızın gelişimlerini desteklemek, çalışma koşullarını en iyi hale getirmek ve yeni uzmanlara çalışma imkanı sağlamak.
  7. Tüm idari, ticari ve hizmet faaliyetlerimizi kanunlara eksiksiz riayet ederek gerçekleştirmek.