Tohum

4 Feb, 2021 . Candaş Erdiş . 2 dk

Daha önce yaşadığın hiçbir mutluluğa ya da hazza benzeyen bir durum değil. Neden mi? Çünkü artık içinde yeşermekte olan yepyeni bir “can“ var.

Belki ilk defa yaşıyorsun bu hissi ya da daha önce deneyimledin.  Evet, hazırsan hayatın şu andan itibaren “öncesi” ve “sonrası” olarak ikiye ayrılacak.

İlk öğrendiğinde, ne hissettiğini bile belki kelimelerle tarif edemediğin sonrasında hayatının tüm evrelerini düşünüp bundan sonra neler olacağını kestiremediğin bir dönemden söz ediyorum.  Mutluluk,  coşku, şükür, endişe,  kaygı…  Pek çok duygu bir arada içinden taşıyor olabilir. İşte hamilelik dönemi  tam da böyle rengarenk.  Hem  mucizevi  hem de “senden size” dokuz aylık bilinmeyen bir yolculuk…

Bedenin bir sürü hormonla dans ederken duyguların da hayli inişli ve çıkışlı bir harmoni sunabilir. Zaman zaman bebeğinle yalnız kalmak istediğin bazen de sevdiklerinin desteğine fazlaca ihtiyaç duyabildiğin bir süreçtesin.

Peki tüm bu duygusal dalgalanmaların, aynada değişen görüntün ve artan olan rollerine uyum  sağlamak için, “ikiniz” için kendine bir iyilik yapmaya ne dersin?  Hamilelik boyunca kolaylıkla yapabileceğin Prenatal Yoga, senin için çok etkili ve özenli bir yolculuk sunuyor.  Derslerde yapacağın duruşlarla fiziksel olarak hem hamilelik süresine hem de doğuma hazırlanırken; nefes ve meditasyon çalışmalarıyla da zihinsel ve ruhsal olarak bu sürenin keyfini çıkarıp, bedeninin içinde oluşan ruhun mucizevi yönlerini keşfedebilirsin.

Mutlu anne, mutlu bebek demektir. Prenatal Yoga “ikinize de” iyi gelir!...